Energetičtí upíři milují Vánoce, také se těšíte na čas návštěv? :)

Tak ke mě zase jednou přišla zhůry metoda, kterou vám, mé milé čtenářky, hned „běžím“ předat. Bude se vám totiž moooc hodit v nadcházejícím čase vánočních návštěv. Je to zázrak, díky kterému se můžete vymanit ze spárů energetických upírů. A to JEN VE DVOU JEDNODUCHÝCH KROCÍCH, které vám za chvilinku prozradím. Pojďme se ale nejdříve podívat na to, kdo to ten energetický upír vlastně je.

Úplně jednoduše řečeno, je to člověk, který se živí energií druhých. Není zlý, dělá to nevědomě. Valstně většina z nás takhle funguje. Jsme prostě zvyklí mezi sebou „bojovat“ o energii. Budu dál psát tak, že upíři jsou ti druzí :), bude to tak srozumitelnější, ale dělá nebo dělávala to většina z nás.

Jak se taková „upířina“ provozuje

Upíři se snaží získat si naší pozornost, nejlépe zavést hovor a pak už to frčí. Vzpomenete si, kdy jste se naposled nechaly „vycucat“ při nějaké „žhavé“ debatě?

Energetičtí upíři mají největší vliv na své nejbližší. Babička, teta, partner, je to jedno. Když použijete jednoduchou metodu, kterou už za chvilku popíšu, můžete projít následujícími stupni uvědomění a osvobození:

 1. stupeň – co si o mně upír myslí

  Například babička upírka mimoděk prohlásí, že „ti vegani jsou nějací šílenci“. A vnučka, nemusí být ani veganka, už je lapena a vysvětluje a vysvětluje. Babička vlastně jen kroutí hlavou a občasnou poznámkou jen přilévá olej do ohně. Dokud vnučce nedojde, že tohle babičce stejně nikdy nevysvětlí a nedokáže podobné poznámky přecházet bez povšimnutí, bude se vždy po návštěvě cítit vyčerpaná a prázdná.

 2. stupeň – co si upír myslí o mých dětech

  Jakmile si uvědomíte, že není důležité, co si o vás upír myslí a přestanete se „chytat“ na návnadu, přijde další, vyšší zkouška. Jako příklad uvedu stejnou babičku, která nyní prohlásí před svou dcerou větu typu: „Co jste se na těch dětech napáchali.“, nebo: „Vždyť oni potřebujebují úplně něco jiného, než jim dáváte.“
  Jakmile začnete vysvětlovat, jste v háji :).

 3. stupeň – upír vzbuzuje pocit viny

  Když už se vymaníte ze spárů neustálého hodnocení sebe, svých dětí, dokonce i spousty jiných lidí ve vašem okolí, přijde nejtěžší kalibr. To jsou věty typu: „Na mě už nezáleží.“, „Jsem na všechno sama.“, „Já pro vás udělám všechno a ty takhle.“ apod. Tento stupeň nás často nutí dělat věci, které samy nechceme. Prostě jedeme na tu návštěvu, protože „se to má“. Telefonujeme 3x týdně, i když se po každém rozhovoru cítíme „nějak blbě“, odstavíme kojené dítě, protože partner chce více pozornosti…

 4. stupeň – upír je nemocný

  A to je poslední stupeň. Jakmile přestaneme „skákat“ na upírovu návnadu, nasadí poslední možnou zbraň, nemoc. Samozřejmě, ve všech předchozích stupních může upír procitnout a uvědomit si, že svým chováním škodí hlavně sobě, když se ale neprobere, přijde nemoc. My máme pocit, že naše pozornost upírovi pomáhá, ale není to tak. Dokud se necháváme vysávat, dokud nedáme jasně najevo, že takhle prostě ne, upír nemá šanci si to uvědomit. Nemá šanci se uzdravit. Nemoc je jeho prostředkem získání pozornosti, proč by se jí zbavoval? Je to jeho poklad přeci.

Tyto čtyři stupně se v různých obmněnách opakují téměř vždy. Cítím jako velice důležité tady ještě jednou zdůraznit, že upíři jsou velice zranění, jejich úroveň vědomí ještě nedosáhla dost „vysoko“. Neuvědomují si svou hodnotu a nechápou, že jsou propojení se Zdrojem, že nepotřebují NIC ke svému dokonalému štěstí.

Jakmile si začnou vážit sami sebe, uzdravovat „svou minulost“, přestanou bojovat. Najednou k nim půjdete na návštěvu rádi. Zmizí nenápadné „rejpací“ poznámky, z rozhovorů plných argumentů a beznaděje se stanou vřelé a otevřené konverzace.

Samozřejmě výše uvedený popis je spíše ilustrační, těch způsobů vysávání je mnoho, nejen v rodině, ale třeba na pracovišti nebo mezi kámoškama.

Jak poznáte, že jste vysávány a jak s tím pracovat?

Poznáte to jednoduše. Když s danou osobou pořád v představách mluvíte, v noci nemůžete spát. Často myslíte na to, co řekla a neustále v duchu argumentujete. A to nemusí být jen v noci, ale kdykoli.
V autě, na nákupu, při práci, v sauně….

Prostě když to nedokážete dostat z hlavy a pořád se té osobě snažíte všechno vysvětlit, ospravedlnit se, nebo třeba nadáváte. Vždycky vás napadnou i skvělé argumenty a při příštím setkání je použijete, ale upírek si jede pořád svou a jste v tom zas, nanovo.

Jak se tedy zbavit takového, velice nezdravého, vnitřního monologu? Jak posunout sebe a uzdravit vztah mezi vámi a upírem?

A to už se dostáváme k zázračnému řešení. Chci jen podotknout, že vycházím z vlastního poznání, ze své zkušenosti. Rozhodně netvrdím, že je to univerzální pravda a přesný návod. Předkládám zde jen názorný příklad, díky kterému můžu čistě a jasně vysvětlit metodu, kterou jsem nazvala:

Konec upírů v Čechách :)

Pokud si uvědomím, že jsem „chycená upírem“, se kterým v duchu neustále hovořím, udělám
PRVNÍ KROK:

 1. Zapálím si svíčku a sednu si do „meditace“. Naladím se na sebe, na svůj dech, dýchám zhluboka. Nadechuji lásku a s výdechem uvolňuji svoje tělo. Takto provedu cca. 10 nádechů a výdechů, v průběhu zavřu oči.
 2. Představím si osobu, na kterou pořád myslím, svého upíra. Představím si nádhernou zářící podstatu té osoby, její vyšší Já. Zároveň vidím, že má v sobě takovou chobotničku se spoustou dlouhých chapadel zakončených háčky
 3. Uvědomím si, že mám uprostřed své hrudi jakousi mořskou houbu, ve které je zaháknuta spousta těch chapadel. Procítím si, že to jsou kanály, které mě pořád nutí na danou osobu myslet, to je to, co mě vysává.
 4. Postupně, s láskou a péčí chapadla odháčkuju. Není v tom nic zlého vůči druhé osobě, jen si uvědomuji, co je a co není moje. Osvobozuji se.
 5. Pozoruji, jak se vzdaluji od chobotnice, užívám si volnosti, lítám si v nádherném prostoru, dělám, co mi přijde, co potřebuji. Vnímám své pocity
 6. Poděkuji všem a všemu, i sobě. Pomalu se vracím zpět ke svému dechu, ke své zapálené svíčce, sama k sobě.

 

Tak, to bychom měli. Tahle očista zaručeně zabere. Funguje perfektně. Do té doby, než se znovu setkáte s upírem :). Ale nezoufejte, povím vám i jak na to, aby vás už znovu nedostal. DRUHÝ KROK je úplně jednoduchý:

 1. Při dalším setkání jsem ve střehu, ale v klidu. Snažím se být každou svou buňkou v přítomnosti. Vnímám nádherné, čisté a zářící nitro svého upíra. Trochu jsem se na něj naladila už před návštěvou. Vnímám také upírovu chobotnici a mořskou houbu. Tu houbu, kterou jsem v meditaci vnímala ve své hrudi. Teď ji (v představě) položím na nějaké příhodné místo. Nejlépe na stůl, u kterého sedíme nebo někam doprostřed místnosti, kam to cítím.
 2. Pak jen pozoruji. Poslouchám, rozhoduji se na co budu reagovat a jak. Vnímám háčky na konci chapadel, které ke mně občas zamíří, ale já je nenechávám zaháknout do sebe. Proletí kolem mě a pak se zaháknou do té houby ležící na stole. Tuhle mořskou houbu tam potom nechám. Upír si ji odnese (nebo zůstane u něj doma), je vlastně jeho.

Láskyplné vztahy

Rozumíte mi? Ty chapadla s háčky jsou věty, způsoby chování a témata, kterými vás upír vždycky dostával. Díky téhle „mentální práci“ je dokonale odhalíte. Přesně víte, co na vás působí, vnímáte to chapadlo, jak na vás letí, vrací se zpět a zachytává se do houby, která byla dřív ve vás.

Zní to drsně, ale je to velice láskyplný způsob, jak se můžete osvobodit od myšlenek, které vám ubližují. Zároveň takto dáváte upírovi možnost začít se sebou něco dělat. Jakmile mu zmizí zdroj z venčí, je už jen na něm, zda si najde jiný nebo začne hledat ten svůj, ve svém nitru. Ale vaše motivace by rozhodně neměla být uzdravit upíra, potřebujete uzdravit sebe, to je nejdůležitější.

Mé představy jako chobotničky nebo houba jsou tu jen ilustračně. Možná vám budou vyhovovat, možná vám přijdou úplně jiné obrazy. Ale princip zůstává stejný.

A POZOR, jde to i naopak. Pokud se teď z hrůůůzou držíte za hlavu a zkoumáte své upíří špičáky, není nic jednoduššího než si uvědomit svou nádhernou zářící a věčnou podstatu. Prozkoumejte, kde všude je potřeba odháčkovat chapadýlka své chobotničky a poté se s touto mořskou potvůrkou náležitě rozloučte.

Budu moc ráda, když mi napíšete do komentářů své názory a zkušenosti s upíry. A kdybyste potřebovala podpořit v podobné situaci, moc ráda se s vámi setkám při osobní konzultaci. Pomoc a řešení máte v sobě, já vám budu jen láskyplnou průvodkyní. Stačí mi napsat na adresu: tereza@terezatesinska.cz

 

Tereza Těšínská
Tereza je zakladatelkou projektu Životerapie. Specializuje se na probouzení Vědomí během každodenního života. Učí ženy, jak opustit svět falešných představ, napojit se na vnitřní vedení. Probouzí prastarou ženskou moudrost. Tak, aby ji mohly předat svým dcerám i synům.

Je autorkou online workshopu Přijetí posvátné sexuality a s láskou vede i živý workshop Posvátné sexuality - Síla Luny .

Více se o Tereze dozvíš zde >>

Komentáře