Kdo je Tereza Těšínská

Jsem Životerapie
Miluju život se vším všudy, učí mě, léčí, povznáší.
Předávám umění "čtení" Života,
které odhaluje lidskou sílu, hloubku a směr. Vede k sebedůvěře, lásce a radosti

VESMÍR JE KAŽDOU VTEŘINOU V POŘÁDKU

A vždycky byl. Všechno se děje pro naše nejvyšší dobro, jen to někdy prostě neumíme vidět. Dnes už to vím, a dám za to ruku do ohně.

Každá hádka s partnerem, každá těžká situace s dětma, každá výzva, strach, bolest.... Všechno je to jenom Źivoterapie. Už dávno se neskládám a neutíkám k drogám a alkoholu. Naučila jsem se "číst" v životních situacích. Nepříjemné, zlé a špatné pocity se staly mými léčiteli, osvobodily mě.

Touha po svobodě se prolínala mým životem a za to jsem vděčná.

NÁSILÍ, DROGY, TĚHOTENSTVÍ

V dětství jsem zažila domácí násilí, nevlastní otec nechoval přílišnou úctu k ženám, dlouhou část života jsem se snažila být spíše mužem, převládala u mě mužská energie a byla jsem na to pyšná.

Během svého dospívání jsem zkusila snad všechny druhy drog, které byly k mání. Už tenkrát jsem zažila stavy rozšířeného vědomí, které dnes prožívám přirozeně. Dnes jsem nesmírně vděčná, že jsem unikla ze spárů různých závislostí, zároveň mi paradoxně drogy ukázaly cestu. 

Došlo mi, že to poznání a blaženost je někde uvnitř mě a tak jsem začala hledat.

Ve čtyřiadvaceti letech se mi narodil syn. Navrátil mě k sobě. V těhotenství jsem se poddala pudům a instinktům, chránila sebe i děťátko.

Byla jsem svobodomyslná a nespoutaná! Ale...

Když se malý narodil, systém a tlak společnosti mě dostihl. Měla jsem pocit, že vše dělám špatně, protože jsem to cítila jinak než ostatní. Byla jsem jako mezi mlýnskými kameny toho, co "se má" a co chci. Fakt hluboká depka.

Neustále jsem "hltala" různé knihy o východních naukách, šamanismu, duchovním růstu, léčitelství apod., ale nikdy jsem se neodhodlala k praxi. Což jsem si samozřejmě nezapomněla vyčítat. Začarovanej kruh.

Až jednou...

Nastal ten správný čas a já jsem od pouhého čtení a toužení přešla k činům. Na konci jedné knihy o šamanství byla adresa na nějakého šamana, který působí v Čechách. Tenkrát se ještě internet nepoužíval jako dnes a já na tu adresu prostě napsala dopis, vylila své srdce a tak.

Jako odpověď mi přišel program různých akcí a kurzů, které se u šamana konaly (to bylo trochu zklamání, má očekávání byla poněkud velkolepější) . No, vyrazila jsem na pracovní víkend s večerním bubnováním, protože to bylo zadarmo. Šaman byl normální chlapík, z toho jsem byla tehdy fakt překvapená :-).

Díky tomuto prvnímu vystoupení z komfortní zóny jsem si však přičarovala do života svou duchovní učitelku Míšu Miňovskou.

Sice úplně odjinud a po pár měsících, ale bez mého šamanského dobrodružství by k tomu určitě nedošlo.
Během následujících pěti let jsem nejen s Míšou absolvovala mnoho osobních konzultací a seminářů a dosáhla III. stupně REI-KI.

Díky Míše a ostatním členům její skupiny jsem získala sebejistotu a lásku. Lásku k sobě, k životu a jeho možnostem. 

Otevřela jsem se své cestě za světlem.

CO OPRAVDU CHCI

Tehdy jsem si vymyslela metodu, jak zjistit, co opravdu chci, našla si školu, připravila se a vyrazila na talentové zkoušky. Když šel můj syn do první třídy, já nastupovala na pražskou AMU, na Katedru nonverbálního a komediálního divadla.

To byl opravdu zázrak!

Rok předtím by mě to v nejdivočejším snu nenapadlo.

Byla to dřina, byla to radost, byla to hra. Naučila jsem se mnoho o sobě, o lidech, o světě. Mám za sebou plno autorských divadelních projektů. Nejzásadnější a nejcennější jsou pro mě znalosti a zkušenosti, které mě zase přiblížily ke mně samé.

Mé devítileté divadelní dobrodružství bylo poslední zastávkou před naplněním mé největší touhy.

MÉ POSLÁNÍ

Už chápu, jak byla každá z mých zkušeností nesmírně důležitá pro to, čemu se věnuji dnes. Těch vzestupů a pádů, desítky zaměstnání, od uklízení, přes statisícové obchodní transakce až k pohybovému divadlu.

To vše jsem prožila, abych...

  • dokázala chápat souvislosti, vnímat mysl, tělo i duši a pomáhat lidem.
  • se naučila nikoho a nic nehodnotit, nikdy neodsuzovat, vše přijímat tak, jak to je.
  • uměla milovat bez podmínek a byla vděčná.

Můj syn mě kdysi navrátil životu a učí mě důvěře a radosti. Dnes mám ještě krásnou dcerku, díky které jsem se zastavila, a začala rozjímat. Přestala jsem se téměř věnovat divadlu, zamilovala se do svého ženství, díky tomu se mi otevřely v plné síle mé schopnosti a já končeně

vykročila na vytouženou cestu svého poslání.

Dnes vím, že mi byla dána schopnost provázet ženy na jejich duchovní cestě.
A tomu se s radostí a láskou každý den věnuji,
za to každý den děkuji.

Žiju své štěstí a můžu to naučit i Tebe.