3 zásadní důvody, proč je v životě důležité odpouštět a jak na to

Odpuštění je základním stavebním kamenem na cestě k probuzenému Vědomí. Když se nám podaří doopravdy odpustit, má to velice transformativní účinky. Získáme sebeVědomí, jistotu, svobodu a svět kolem se stane ještě tisíckrát krásnější, než jsme ho byly schopny vnímat doposud.

Pojďme se společně podívat na 3 důvody, proč vlastně odpouštět.

Prvním důvodem k odpuštění jsme MY

Možná si právě říkáte:

Jsem ochotná odpustit komukoliv, třeba celému světu, ale tomu jednomu člověku prostě NE!

Tak právě to je znamení, že se máte na cestu odpuštění vydat.

Soudy o tom, jestli si někdo odpuštění zaslouží nebo ne, rozhodně nepřísluší nám. Když ale nedokážeme odpustit, tu tíhu si neseme jen my, ne ten, na koho se zlobíme. Trpíme vlastně my, to je moc důležité si uvědomit.

Druhým důvodem k odpuštění jsou DĚTI

Naše děti jsou dokonalé bytosti, vtělené Božství. Zaslouží si bezpodmínečnou lásku a důvěru. Ony nejlépe vědí, co je pro ně nejlepší a od nás potřebují „jen“ přijetí.

Abychom byly schopny naše děti opravdu přijímat se vším všudy, potřebujeme si uVědomit, že my jsme také dokonalé bytosti, vtělené božství. A co si budeme povídat, absolutního přijetí se nám v dětství většinou nedostalo. Nejsme tu, abychom spílaly našim rodičům nebo je nějak trestaly či odsuzovaly. Oni prostě dělali to nejlepší, co uměli a mysleli to dobře.

Je ale důležité tato zranění z dětství „prozkoumat“, aby nás neovlivňovala na nevědomé úrovni. Jedině tehdy, když dokážeme překročit svůj stín a přijmout se takové, jaké doopravdy jsme, můžeme to samé poskytnout i našim dětem.

Ta zranění, dokud jsou schovaná v temném koutku, vypadají mnohem hrozivěji, než když se s nimi na naší cestě za odpuštěním potkáme tváří v tvář. Cesta je to sice dobrodružná, ale krásná, uzdravující, a čím dál po ní kráčíme, tím jsme silnější.

Třetím důvodem k odpuštění jsou RODIČE

Když se nám podaří odpustit našim rodičům, pomůže nám to přijmout je takové, jací jsou.

Někdy se stane, že vztah s rodiči ochladne, protože jim najednou říkáme pravdu, možná jim najednou dokážeme říct i NE. Dostaví se ale opravdová vřelost a láska a začnete je objímat proto, že opravdu chcete, ne proto, že se to „má“ nebo aby nebyli smutní.

Jde odpustit „lusknutím prstu“?

Nejdřív se musíte rozhodnout, že na cestu odpuštění vůbec vykročíte.

Potom se pořádně vypláčete.

Následuje vztek. To je ta stinná stránka, která nás ovládá. Když to vše pustíte ven, svou stinnou stránku poznáte a můžete se přijmout se vším všudy. Takto projevený stín se transformuje na sílu a dochází ke smíření.

Silná žena vlčice, která překročila svůj stín, už „lusknutím prstu“ odpouští.

Tři květy odpuštění

Jako dar z nebe ke mně přišla metoda Rozvinutí 3 květů odpuštění, kterou jsem zpracovala a popsala v eBoku 3 květy odpuštění. Metoda je velice silná a já jsem moc vděčná, že ji mohu šířit a pomáhat tak dalším a dalším ženám na jejich cestě k odpuštění.

eBook obsahuje:

  1. Stručnou a srozumitelnou teoretickou část,
  2. Praktickou část (průvodce),
    díky které Vás Vaší cestou odpuštění můžu provést den za dnem, krok za krokem. Když bude potřeba, budu Vás držet za ruku
  3. 3 velké meditace
    Audio-vedené meditace, díky kterým dokážete odpustit na všech úrovních
  4. Rituál odpuštění
    Návod na léčivý rituál, kterým když projdete, svět kolem se rozzáří

Jestli váháte, zda je eBook pro Vás, zkuste si ZDARMA stáhnout
Meditaci Odpuštění sobě, kterou najdete zde>>
Tahle meditace je součástí eBooku a cesta Rozvinutí 3 květů odpuštění jí v podstatě začíná.

Pak už budete určitě vědět, jestli je tahle cesta pro Vás…

eBook 3 květy odpuštění najdete zde>>

Tereza Těšínská
Tereza je zakladatelkou projektu Životerapie. Specializuje se na probouzení Vědomí během každodenního života. Učí mámy, jak opustit svět falešných představ, napojit se na vnitřní vedení. Probouzí prastarou ženskou moudrost. Tak, aby ji mohly předat svým dcerám i synům.

Je, mimo jiné, autorkou online programu Cesta 3 květů odpuštění 3 květy odpuštění a s láskou vede semináře Probuzení vědomé ženy.

Více se o Tereze dozvíte zde >>

Komentáře