Posvátná sexualita a divoká Žena

Posvátná sexualita je téma, které si mě prostě našlo. Spadlo z nebe. Pohltilo mě, zatřáslo se mnou a vyplivlo mě úplně novou, otevřenou, silnou, plnou soucitu. A halvně! Živou…

Chci ti předat dva super prožitky, které můžeš vyzkoušet. První je úžasná indiánská technika na rozvinutí hmatu i citlivosti v těle. A druhý je má nesmírně účinná terapeutická metoda, která ti dá pocítit, že jsi v pořádku přesně taková, jaká jsi, že jsi tu, na naší milovaný planetě doma, že jsi tu správně, patříš sem.

Oba tyhle zážitky ti přinesou úplně nový životní pocit, nový náboj. Začneš zářit tak, že se za tebou budou otáčet nejen muži, ale i ženy :) A oba si můžeš dopřát úplně jednoduše, nepotřebuješ nic než trochu času.

Pojďme se nejdřív na chviličku kouknout na to, proč je tak důležité pochopit, přijmout a zamilovat se do celé své bytosti, jak s tím vším souvisí posvátná sexualita a divoká žena.

Bůh v každé z nás

My ženy jsme velice mocné bytosti. Tak mocné, že si to ani nedovedeš představit. Všechny do jedné, i ty! Každá máme své specifické schopnosti a talenty, každá disponujeme velikou mocí, kterou můžeme prospět tomuto světu, svým blízkým.

Není žádná jedna vyvolená, není to o výjimečnosti, každá jsme sice jedinečná, ale všechny jsme velice šťastné a prospěšné, když naplňujeme svůj potenciál. A nemusíme vůbec dřít, makat na na pomoci druhým nebo záchraně světa. To vůbec ne!

Stačí, když posloucháš svoje srdce, Boha v sobě… A následuješ co ti říká. Když říká něco, co tě shazuje, co ti nedělá dobře, tak to nemůže být ono! To je ego, to jsou naučené programy, to není Pravda! Tomu nevěnuj pozornost!

Tvůj Bůh tě volá tam, kde je ti dobře, vede tě k tomu, co ti dělá největší radost, k čemu hoříš vášní. Tvůj Bůh je tvá podpora, nadšení, radost. Je tu vždycky pro tebe, je tu právě teď…

Strašně dlouhý čas byly naše ženské touhy, naše těla, naše emoce i pocity ponižovány, zesměšňovány, banalizovány. Posvátná ženská síla ale nikdy nezmizela úplně. Po staletí přežívala kdesi v hloubce ženských srdcí, odpočívala, nabírala sílu.

V paláci i pod mostem

A teď se probouzí. Na všech kontinentech, ve městech, i v těch nejmenších a nejvzdálenějších vesnicích ji najdeš. V překrásné vile i ve slumu. Každá žena ji v sobě má.

Tu divošku, skrze kterou mluví Duše, tu, která přináší a zhmotňuje nové vize, tu která žije Novou Zemi, tu která tančí a zpívá o úplně nové kultuře, založené na principech matky Přírody, Vesmíru, Boha…

Divoká ženská síla není destruktivní, sobecká ani zlá. Naopak.
Ano, někdy je třeba nechat zemřít, co už nám neslouží, opustit zažité, prohnilé zdánlivé bezpečí pro něco nového, hlubokého a pravdivého.

Ve své podstatě je vnitřní divoká žena velice pečující, láskyplná a vstřícná síla, která nás učí a posouvá na naší posvátné Cestě kupředu. Když se necháme vést, uzdravujeme sebe, své okolí i celý svět. Je to tak jednoduché…

Propojení, zážitek 1 – Hmat a obličej

Pojď se teď propojit se svou divokou silou, zamilovat se do sebe, poznat, kdo opravdu jsi. Dovol si prožít samu sebe, právě teď a tady.

Zavři oči, klidně dýchej a rukama se dotýkej svého obličeje. Zkoumej a „pozoruj“, jako malé dítě, které se něčeho dotýká poprvé v životě. Zkoumej všechno. Čelo, oči, nos, ústa, bradu, vnímej kůži, svaly i kosti, oční bulvy pod víčky….

Nic neočekávej! Tahle technika ohromně rozvíjí náš nejdůležitější smysl – hmat a také citlivost. Víc neprozradím, jsem zvědavá na tvé prožitky, pocity, vhledy. Ale opakuji, nic neočekávej, jen zkoumej.

Zkus to hned

Zkus to hned, nastav si na budíku v mobilu 5 minut. Pojď do toho, uvidíš, taková „blbost“ a co to s tebou udělá. Jestli jsi v práci, můžeš se odebrat na toaletu, jestli se necítíš na 5 minut, 3 minuty jsou skvělé, tohle stojí za to!

A jestli tě to baví, opakuj to třeba večer před spaním nebo ráno po probuzení, kdykoli tě napadne. Stačí na chviličku, budeš zírat, co ti to přinese.

Propojení, zážitek 2 –
– Výlet a nejskvělejší dobrodružství

Na druhý zážitek si udělej výlet do přírody. Teď máš ohromnou příležitost zjistit, jak na tom jsi se svými přesvědčeními, tabu a omezeními.

Jakmile si za chvilku přečteš, co po tobě chci, tvá reakce ti o tobě hodně prozradí. Uvědom si, že tvá reakce je úplně v pořádku, ale také si uvědom, jak moc je ovlivněna kulturně-společenským prostředím, ve kterém jsi vyrostla, tvou výchovou a všeobecnými předsudky, falešnou morálkou…

Čím bude tvá reakce bouřlivější, víc negující a odsuzující, tím víc si uzavíráš Cestu sama k sobě. Ale není to zas taková hrůza, nechci tě děsit :), dýchej…

Prostě si udělej výlet do přírody, a najdi místo, kde se budeš cítit v bezpečí, kde budeš sama. Tam se svlíkni do naha a zůstaň tak alespoň pár chvil. O tomhle zážitku se nedá moc mluvit, tohle se musí prostě zažít! A nikdo jiný to za tebe neudělá!

Já osobně cítím, že by nikdo neměl zemřít, aniž by tohle zažil! Jsme tolik oddělení, že nám nahota v přírodě připadá nepatřičná, ale je to něco nesmírně …… všeprostupujícího, nádherného, přirozeného ve své nejčistší podobě.

Jeden z hlavních přínosů je poznání, že jsem v pořádku tak, jak jsem. Že sem, na planetu Zemi patřím, jsem součástí něčeho velikého, krásného, přívětivého. Všechny ženy, které to udělaly, jsou totálně nadšené. Tam někde, na tvém místě v přírodě, tě čeká veliké setkání s něčím nepopsatelným.

To místo už existuje, volá tě, stačí se rozhodnout a vyrazit za svým dobrodružstvím, tvé místo si tě najde…

Žiju posvátnou sexualitu

Kdybys chtěla sdílet své prožitky, poznání a vhledy, kdybys potřebovala povzbuzení, podporu, bezpodmínečnou lásku a Důvěru, srdečně tě zvu na online workshop Přijetí posvátné sexuality.

Najdeš tam plno podobně naladěných žen, některé z nich už běhají i tančí nahé v lesích :), tam najdeš také mě a spoustu dalších inspirací. Společně tvoříme Novou Zemi, těším se na tebe, jsi úžasná…

Zjistit víc o workshopu a přihlásit se na něj můžeš, když klikneš na tento odkaz>>

Tereza Těšínská
Tereza je mentorkou Posvátné Sexuality a průvodkyní Tantrickými rituály. Pomáhá ženám opustit svět falešných představ a napojit se na svou vnitřní Moudrost. Jejím mottem je: "Už nechci změnit svět! Učím sebe i druhé, jak ho oslavovat." Je autorkou intenzivního online workshopu Přijetí posvátné sexuality a vytvořila metodu Sexual healing bodywork.
Komentáře