O Důvěře, která tě osvobodí aneb Důvěru nejde zklamat!

Důvěru nejde zklamat. Zní to divně? Ano! Ale pokud tohle pochopíš, přijmeš, objeví se nový vesmír plný zázraků. Albert Einstein říkal, že je potřeba si položit základní otázku:

Je vesmír nehostinné nebo přívětivé místo?

Tak co, jaká je tvá odpověď? Jasně, vesmír je přívětivý. Jinak bychom tu asi nebyli, nemohli žít, učit se, radovat, milovat. Nemohli bychom se ani bát, zlobit a nedůvěřovat :). Celé je to prostě o důvěře Životu.

Tohle je ovšem dost filosofické a nekonkrétní, že? Tak pojďme na dřeň. Jak a proč jsem se naučila důvěřovat já?

Šaman

Otázka Důvěry mi začala vyvstávat ve chvíli, kdy jsem, před nedávnem, seděla před kolumbijským šamanem a jeho ženou. Tlumočník byl kluk, který vypadal na 17 let. Tenhle mladíček mě nechal vždycky dlouho mluvit o mém „problému“ a pak přeložil pár vět. Určitě nemohl přeložit všechno, natož přesně!

Seděli jsme prostě na zahradě. Během našeho „povídání“ přišla má tříletá dcera Sofie, která chtěla prso. Bez okolků jsem jí vyhověla, načež se mi šaman se svou ženou vysmáli.

Chápeš, já čekala spíš uznání, jaká jsem „přírodní“ žena, která kojí do samoodstavu, a dostalo se mi posměchu. U nich to mají s kojením jinak, a tenhle šaman najednou už není až takový indián, jakého jsem si představovala. Dobře, kulturní rozdíly, beru. Jedeme dál.

Tlumočník mi přeložil, na čem že šaman pro mě „zapracuje“. No, bylo to dost posunuté od mé představy, ale budiž. V tom ten nádherný stařík vstal a začal kolem mě mávat suchým listím kukuřice a cosi mumlat.

Když na mě poprvé plivnul vodku Božkov, Sofie v mém náručí se rozeřvala. Bála se. Šaman pokračoval ve své práci. Můj partner po chvíli Sofinku vzal k sobě a stáli opodál.

Takže, sedím tady, Sofie brečí, kolem mě pobíhá podivný stařík, šustí listím, zpívá a plive na mě. Všechno vnímám. Žádné hluboké pohroužení, žádný trans. V tom se mě zmocnil obrovský strach. Tenhle chlapík má velikou moc a sílu. Co když mi ublíží? Otevře něco, na co nejsem připravená? Nebo je to prostě zlej šaman?

A to je ta chvíle, kdy jsem se položila do Důvěry. Důvěry ve vesmír, v šamana, v sebe. Ano, mohla jsem se v tu chvíli uzavřít jeho léčení, nic by se nestalo.

Ale já se otevřela.
A taky se nic nestalo.
Aspoň v tu chvíli ne.

„Přijela jsem sem, a jestli mi má ublížit, tak to zvládnu, má to tak být,“ řekla jsem si a plně se položila do Důvěry. Obřad skončil, byl obyčejný, jakoby se opravdu nic nestalo.

Ale ten den a tu noc se pohnuly světy. Zemřelo moje ego a já dokázala něco, co by mě ještě včera ani ve snu nenapadlo. Celý můj „problém“ prostě zmizel, vyřešila jsem ho a všichni zúčastnění byli nadmíru spokojeni.

Duchovní učitelka

Podobná příhoda se mi stala i před patnácti lety. Tenkrát jsem byla poprvé u své duchovní učitelky Míši Miňovské. Čekala jsem kdoví co a ona pořád mluví o sobě?“ Z té (v mém životě první) konzultace jsem odcházela opravdu zklamaná. V duchu jsem nadávala a kroutila hlavou. Ale tolik jsem chtěla pomoct, tolik jsem chtěla jít touto cestou, že jsem začala přemýšlet. A došlo mi to ještě cestou na tramvaj.

CVAK!!!

Mluvila o sobě? Ano! Proč? Protože jsem potřebovala pochopit, že v tom nejsem sama, že ona to cítí podobně, že nejsem „magor“. Najednou jsem nebyla sama! Poprvé v životě…

Díky Důvěře jsem tehdy nastoupila na svou Cestu. Míša mě učila dalších pět let…

Důvěra uzdravuje

Tahle moje Důvěra v léčitele mi opravdu pomohla. Míša vždycky říkávala, že léčitel dělá jen
10% práce. Zbytek je na člověku. Já dnes vím, že dalších nejméně
45% je právě o té Důvěře a zbylých
45% o vůli odhalit a změnit v životě to, co např. nemoc nebo nepříjemnou situaci způsobilo.

Je to opravdu obrovský rozdíl. Když ke mně přijde člověk, který mi důvěřuje, který je ochoten přijmout zodpovědnost za svou situaci a vyřešit ji, tak ji vždy vyřeší. Většinou je to teda řešení odlišné od původních představ, ale to je na tom právě to nejkrásnější. Od takových lidí se potom hodně učím i já. Je to veliká inspirace, je to požehnání, prohlubuje to i mou vlastní důvěru k životu, prozřetelnosti, světlu…

Ale i takový nedůvěřivec si ode mě odnese přesně to, co má. K určitému posunu dojde vždycky, tito lidé mě zase hodně učí víře. Jsem vděčná za každý krůček na cestě k sobě, i ten nejnepatrnější. Vždyť časem se může každý rozvzpomenout a uvědomit si, že zrovna tenhle krůček byl jedním z těch zásadních.

CVAK!!! A je to :)

Důvěra nebo naivita?

Samozřejmě, tohle je trochu ošemetné téma. Jak si vybrat správného terapeuta, šamana nebo léčitele? Může to být podvodník, co mě omámí a vytáhne ze mě jen peníze?

Upřímně? Já nikoho takového, kdo „jen vydělává peníze na naivitě zoufalých lidí“ neznám. Tyto fráze se často omílají a vyvolávají jen strach a nedůvěru. Je to zbytečné.

Pro mě existuje jedno jednoduché kritérium, jak si vybrat toho správného člověka, ten správný kurz nebo seminář:

Pomáhá mi dostat se do mé vlastní síly? Nebo mi slibuje, že to ta jeho síla mě spasí?

Když je to o mé síle a schopnostech, pak do toho jdu. Samozřejmě to musí být něco, co mě opravdu přitahuje, co se mnou rezonuje.

Spolu v zázraku

A protože se nám s mým mužem Alexem a celou rodinou v té důvěře tak nádherně žije, z celého srdce cítíme, že je čas se podělit. Rok 2020 je nakloněn obrovským změnám v našich životech, je čas začít žít, kým opravdu jsme, je čas změnit svět.

A svět se dá změnit jen uvnitř každého z nás. ANO, i TY to máš ve svých rukou!

S Alexem právě připravujeme nový, unikátní program, ve kterém se můžeš vrátit do důvěry. Důvěry v sebe, ve své blízké, v život. Je to program plný praktických postupů, které jsou většinou velice jednoduché, ale nesmírně účinné. Najdeš znovu sama sebe, důvod, proč jsi tu. Naučíš se prostě a jdenoduše žít v zázraku.

Tenhle náš nový program se jmenuje Spolu v zázraku. Bude probíhat celý příští rok, během kterého se tvůj život může změnit k nepoznání. Celý rok tě budeme osobně podporovat a láskyplně provázet na tvé unikátní cestě radosti a sebepoznání.

Jestli se cítíš přitahována, klikni na odkaz a dozvíš se víc>>

Přeji ti nádherný rok 2020, určitě to bude tvůj nejlepší rok, a třeba ho prožijeme společně

Tereza

Tereza Těšínská
Tereza je mentorkou Posvátné Sexuality a průvodkyní Tantrickými rituály. Pomáhá ženám opustit svět falešných představ a napojit se na svou vnitřní Moudrost. Jejím mottem je: "Už nechci změnit svět! Učím sebe i druhé, jak ho oslavovat." Je autorkou intenzivního online workshopu Přijetí posvátné sexuality a vytvořila metodu Sexual healing bodywork.
Komentáře