Feng Shui hned teď aneb přivolejte si svého partnera

O Feng Shui nevím skoro nic. Jsem naprostá „laička“ :-) a ačkoliv jsem o něm ani nikdy nic nečetla, můžu s jistotou prohlásit: „FENG SHUI FUNGUJE, mám na to důkazy.“ Fakt, je to úplně jednoduchý a prostý způsob, jak si každý z nás může do života přivolat radost, lásku, hojnost, cokoli chce.

Nelekejte se, nemusíte začít přestavovat nábytek nebo pořizovat fontánku, i když to má určitě také něco do sebe. Stačí udělat úplně maličko a velké změny jsou tu.

Než přejdeme k důkazům, podívejte se na to jediné, co o Feng Shui vím a co stačí vědět i vám, abyste mohli hned začít přemýšlet a tvořit svůj prostor.

Když vejdete do místnosti, tak:

 • v pravém protějším rohu je zóna Partnerství,
 • v levém protějším rohu zóna Bohatství (Hojnosti),
 • v rohu po vaší levé ruce zóna Moudrosti,
 • v rohu po vaší pravé ruce zóna Přátelství a
 • uprostřed místnosti je zóna Zdraví

Samozřejmě, všechny prostory mezi tím, jsou také určité zóny, ale toto pro náš účel úplně stačí. Jak jsem již říkala, o Feng Shui vím v podstatě jen to, co mi řekl „můj“ partner Alex. Nejsem expertka na ladění prostoru, specializuji se na probouzení Vědomí v každodenním životě, hledám a vytvářím cesty, jak si do života přivolat radost, lásku, svobodu, jak získat nadhled a prožívat „aha momenty“ každý den.

A jedna taková perfektní jednoduchá možnost, jak si do života přivolat to, co chceme, je právě Feng Shui. Budu vám vyprávět, jak jsme s tímto principem „pracovali“ my s Alexem. Věřím totiž, že v našem příběhu najdete jak důkazy, že to funguje, tak tvořivou inspiraci, co podniknout, aby to fungovalo i pro vás.

Budu vyprávět hlavně o zóně partnerství, protože o té je, překvapivě :-), náš příběh.

S Alexem jsme byli dlouhé roky velice dobří přátelé. Znali jsme se z divadelní školy, pracovali spolu, trávili jsme spolu spoustu času. Do jisté doby nás ale ani v nejdivočejších snech nenapadlo, že bychom mohli být partneři. Já jsem o deset let starší a mám syna, kterému tehdy bylo devět let. Ano, byli jsme si blízcí, řešili spolu Alexovy lásky :-), filosofii, život, ale v soukromí jsme každý „byl úplně jinde“.

Až do té doby, než si Alex vzpomněl na své znalosti o Feng Shui a do zóny partnerství ve svém tehdejším pokoji dal následující fotografii. Prostě toužil po partnerce, ta fotka na něj „jukla“ z nějakého časopisu, moc se mu líbila, tak si ji vystavil v pravém rohu svého pokoje – spolu se svojí vlastní fotografií. A světe div se, za nějaký čas jsme prožívali nádherné zamilování. Nejvíce mě na tom udivuje ten chlapeček na obrázku. Vždyť já mám syna, který byl v té době přesně takhle velký!

Tak co, už mi věříte? Že ne? Tak budeme pokračovat :-)

S Alexem jsme spolu pět let, nyní máme devítiměsíční holčičku, Štěpánovi už je čtrnáct. Náš vztah je nádherný. Jasně, není každý den osvícení :-), a jsou nějaké ty oblasti, na kterých potřebujeme zapracovat, ale víme o tom, blablabla, prostě vedle sebe rosteme, jsme svobodní, šťastní.

Musím ale říct, že cesta až sem nebyla vůbec jednoduchá. Nebudu vyprávět, kdo, co a proč, ale měli jsme veliké krize, dokonce jsme navštěvovali partnerskou poradnu, málem se rozešli. A když bylo nejhůř, Alex si vzpomněl na Feng Shui, řekl, že v zóně partnerství mají být věci v páru a tak jsme do pravého rohu naší ložnice přidali druhý fíkus.

A světe div se znovu, náš vztah se začal harmonizovat. Časem mě „cvrnkla do nosu“ soška víly, tak jsem ji vystavila na parapet. Vše bylo lepší, ale pořád to tak nějak nebylo ono. Až když jsme se vrátili z dovolené v Řecku, Alex přemýšlel, kam by tak umístil sošku Sokrata, kterou si ,pro svou lásku k filosofii, přivezl.

A světe div se potřetí

Za měsíc od návratu z Řecka jsme se rozhodli, že necháme věcem volný průběh, co se početí týče, a náš vztah je od té doby opravdu čím dál tím krásnější a pevnější. Vždycky jsem cítila, že i když to na povrchu hodně skřípalo, někde v hloubi jsme v souladu, ale že to bude takováhle blaženost, to jsem nečekala :-).

Dva měsíce před tím, než k nám přišel Sokrates, jsem Alexovi odmítla vůbec jen přemýšlet o děťátku, protože v takovém stavu, v jakém byl náš vztah to bylo pro mě nemyslitelné. Jsem moc vděčná, že se vše událo, tak jak mělo. A děkuji Prozřetelnosti za náš vztah, za Štěpána i naší milovanou filosofii devítiměsíční Sofii.

Teď si dovolím pár rad, jak si přivolat do života partnera nebo partnerku:

 1. Jak už bylo zmíněno, dejte si do pravého rohu vaší ložnice něco, co je vám milé a evokuje to ve vás pěkný vztah. Obrázek (můžete namalovat i sami) nebo sošku nebo knihu…..
 2. Udělejte partnerovi prostor, jak ve vaší mysli, tak v bytě. Vyprázdněte pro něj třeba nějaký šuplík nebo skříňku…..
 3. Udělejte si na partnera čas. Běžte třeba do kina nebo na kávu, na procházku. Ano, sami. Užívejte si sami sebe. Jak byste chtěli, aby si vás užíval partner, když to neumíte sami? :-)
 4. Představujte si, co s partnerem děláte, pusťte představivost „na špacír“. Já jsem si třeba představovala, jak se milujeme na pláži, jak si povídáme, smějeme se, jak můj budoucí partner chodí na ryby se Štěpánem……
 5. Když někoho potkáte, nechte představy stranou. Zažeňte očekávání a užívejte si, co je tady a teď!!!
 6. NIKDY si nepodmiňujte, jaký by měl partner být. To si třeba přejete vtipného a on vás pak uchechtá k smrti :-). Když prosíte o partnera, poproste o takového, jaký je pro vás v tuto chvíli nejlepší.

Na závěr ještě malá Feng Shui inspirace

Po zkušenostech se zónou partnerství jsme začali s Alexem vědoměji pracovat také s levým rohem naší ložnice, zónou Bohatství. Od té doby, co tam v poháru „skladujeme“ naše finance a drahocennosti, už postupně neřešíme každou korunu, dostali jsme se z dluhů na nulu a v současné době už se dá říct, že jsme bohatí.

Takže Feng Shui funguje, mám na to důkazy :-)

Ať funguje také Vám, přesně tak, jak je pro Vás v tuto chvíli nejlepší…

Tereza Těšínská
Tereza je zakladatelkou projektu Životerapie. Specializuje se na probouzení Vědomí během každodenního života. Učí mámy, jak opustit svět falešných představ, napojit se na vnitřní vedení. Probouzí prastarou ženskou moudrost. Tak, aby ji mohly předat svým dcerám i synům.

Je, mimo jiné, autorkou online programu Cesta 3 květů odpuštění 3 květy odpuštění a s láskou vede semináře Probuzení vědomé ženy.

Více se o Tereze dozvíte zde >>

Komentáře